Rotato Produkcja

Planowanie produkcji staje się coraz bardziej ponadbranżowe. Klienci zamawiają coraz częściej, coraz mniejsze ilości produktów. Ponadto ich potrzeby stają się coraz trudniejsze do przewidzenia. By zapewnić dostępność „od ręki”, bo tak oczekuje rynek, trzeba produkować na zapas. Tymczasem zawodzą dotychczasowe sposoby planowania. Ani metodami statystycznymi, ani na podstawie wiedzy menedżerów nie udaje się przewidzieć wielkości zamówień. Popełniane są „grube błędy. Występuje zjawisko nadprodukcji i zalegania zapasów. Oba bardzo nielubiane przez menedżerów.

 

Mantra: trzeba dotrzeć do sedna sprawy, które 20% rozwiązania zapewni 80% efektu.

 

Cierpliwie powtarzana mantra doprowadziła do opracowania produktu ROTATO Produkcja. ROTATO Produkcja na podstawie analizy częstotliwości zamówień steruje ich dynamicznym grupowaniem. Klasyfikacja AB CD decyduje o sposobie planowania. AB to produkcja na zapas, ponieważ istnieją wiarygodne prognozy sprzedaży. Dla kategorii CD wielkość produkcji to wielkość zamówienia o ile jest na tyle duża, że nie koliduje z możliwościami technologicznymi / ekonomicznymi. Nowość polega na tym, że grupowanie odbywa się automatycznie i nadąża za dynamiką zmian w zamówieniach.

Zespół

Kluczowi eksperci i naukowcy, którzy razem stworzyli produkt.

Marek Gurak

Menadżer, praktyk gospodarczy. Przez ostatnie 25 lat zarządzał w różnych branżach gospodarczych dystrybucją i produkcją. Dysponuje doświadczeniem zarządzania w środowisku międzynarodowym oraz posiada praktyczną wiedzę w zakresie cyklu konwersji gotówki, rotacji zapasów, dystrybucji i produkcji.

Ireneusz Kuterek

Lata spędził na projektach w roli łącznika między obcymi sobie światami: biznesem i technologią IT. Czerpie siłę z odkrywania "co nie działa"
i jak poprawiać działanie magazynów.

Wojciech Kapeliński

Doktor Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Planowania i Sterowania Produkcją, a w szczególności Zaawansowanego Planowania i Harmonogramowania Produkcji, Planowania Potrzeb Materiałowych (ang. MRP) oraz wykorzystania systemów klasy ERP.

Zapraszamy do współpracy